hidronefroza stanga

Sarcina

Postata de iuanida cu 13 ani in urma.

Sunt insarcinata in 17-18 saptamani,copilul meu a fost diagnosticat cu hidronefroza stanga asociata unei ectopii a rinichiului stang.
Daca a mai fost cineva in situatia mea, va rog sa imi spuneti daca se poate sa duc sarcina la termen si daca bebe are sanse de supravietuire.
Doctorul mi-a spus ca s-ar putea sa trebuiasca sa iau o decizie(adica daca merg mai departe sau renunt la copil), eu nu reau sa renunt la copil .

Raspunsuri (3)

Google

acum 13 ani

Scrie pe Google ''''hidronefroza stanga'''' si vei gasi informatii. Gasesti si raspunsul la aceasta intrebare pusa de alta mamica. Poti scrie apoi'''' ectopie renala'''', deasemenea gasesti informatii. Sanatate!

Dr. Diana Dragomir

acum 13 ani

Buna seara!
Ca orice mamica ce-si asteapta puiul este normal sa fii inspaimantata cand ti se spune ca sunt probleme.
Sfatul meu este sa incerci sa ramai calma si eventual sa repeti ecografia (caci banuiesc ca pe baza unei ecografii a fost pus diagnosticul) dar in alta parte.
Eu am trecut prin aceasta spaima si am avut chiar diagnosticul acesta ecografic de hidronefroza la aceeasi varsta de sarcina, dar care s-a infirmat la ecografiile ulterioare.
Daca rinichiul celalat este normal nu cred ca este cazul sa-ti faci probleme pentru viata bebelusului tau.
Sanatate multa!

mary

acum 13 ani

mie mi-au spus k fetita mea are encefalopatie ischemica acum are 11ani si e sanatoasa tun nu a avut nici urma de asemene diagnostic asa ca mai consulta alt doctor