Hematom in sarcină ?

Sarcina

Postata de Utilizator11599088175 cu 2 ani in urma.

La 5 săptămâni am inceput sa am sângerări am mers la doctor mi-a descoperit un hematom de 4 cm lungime și w 1, 2 lățime repaus total la pat iar tratament arefam și vitamine.
Am mers la control la 7 săptămâni nu mai sângeram așa tare dar hematomul sa mărit iar sarcina e desprinsa 50 %
Acum avem 9 săptămâni la 10 săptămâni trebuie sa mergem la control și să vedem după ce și cum sunt mămici care s-au confruntat cu așa ceva ?
Hematomul este in uter

Raspunsuri (2)

Utilizator11636975521

acum 2 ani

Bună! Și eu mă confrunt cu hematom in sarcină.. până la urmă cum a rămas ? Ați reușit să păstrați sarcina??

Loredana

acum 2 ani

Bună ziua sunt însărcinată în 8 săptămâni si mi sa depistat că am hematon.Ce tratament pot lua ce trebuie să fac să-mi fie bine și mie și bebelușului? Mulțumesc