hematom decidual

Sarcina

Postata de rose mary cu 10 ani in urma.

Buna,am fostt la un doctor mia zid ca nu se vede embrionul la 5 sapt,dat ca sunt suspecta de sarcina oprita din evolutie,a bagat frica in mn.nu a stiut sa vb.am facut beta hcg si mia zis ca e viu.am mers la alt medic am facut la fel ecog.vaginala si mia zis ca e mic peste 10 zile se va vedea bebele dar ca am un hematom decidual,mia zis sa stau linistita mia dat sa iau arefan si acid folic.ast sa treaca cele 10 zile sa merg din nou la doctor.am citit pe net si mau can speriat comentariile.mie nu mia spus sa stau in pat sau sa nu ridic,a zis doar daca mie rau sau am sangerari sa merg la el.pana la urma sunt sanse sa se intrerupa sarcina? Ast un rasp.ms

Raspunsuri (2)

buna

acum 10 ani

Buna, nu te lasa speriata ! Medicii de azi sunt de aruncat la gunoi in 90% din cazuri.
Cei mai multi fac frica, indeosebit la gravide, in mod inutil !
Nu mai face ecografe ! Asta e p***aa cea mai mare si prima greseala. Asa se baga frica in gravide in mod inutil.
Iar daca e sa moara copilul sau sa se opreasca sarcina nu pot face nimic oricum.
Asa ca stai linistita caci frica afecteaza copilul. 99% din ce spun medici se adeveres numai ca p***ai.
Cu toata aparatura este mai rau ca in evul mediu.

rose mary

acum 10 ani

Ms pt raspuns.daca dumnezeu vrea sa am acest copil e bine daca nu voi mai incerca pana va fi ok totul.