hematom decidual

Sarcina

Postata de luna1000 cu 12 ani in urma.

buna ziua. sunt insarcinata in 7 sapt si medicul ginecolog mi-a zis k am iminenta de avort, ac***a un hematom decidual de 18.6/5.4.urmez tratament cu utrogestant 200, 1 la 12 ore, magne b6 si elevit. peste 2 sapt ma duc la control. ce imi recomandati si ce parere aveti, tinand cont k sunt cam speriata, stresata , ca-mi doresc mult copilul.multumesc

Raspunsuri (4)

ionela

acum 11 ani

buna!eu am o sarcina de 14 saptamani si saptamana trecuta am primit acelasi raspuns k si tine de la medicul meu....lama fina de hematom decidula...sunt la fel de stresata k si tine deoarece imi doresc din suflet acest bebelus.am k treatament utrogestan de 100 cate 6 capsule pe zi si 2 patilute de nospa,iar cu acidul folic continuu....am programare la eco sapt viitoare,sper sa fie bine k la cate am citit pe net m-am speriat groaznic....Doamne ajuta sa fie bine!

Mary

acum 11 ani

Salut. Ieri am fostla medic si am vent cu acelasi diagnostic ca al tau. La tine cum a fost? Te-a ajutat tratamentul? Merci

luna1000

acum 11 ani

buna mary. da, tratamentul a dat rezultate la mine. acum am un baietel sanatos si jucaus. nu trebuie sa te sperii prea tare, k si eu am fost foarte speriata dar totul a fost bine pana la urma. important e sa ai grija de tine mai mult si sa urmezi tratamentul. sanatate multa si un bebe sanatos

Raluca

acum 7 ani

Buna ziua...mai e valabila aceasta postare?