gravida in sase luni

Sarcina

Postata de mihaita-doru cu 14 ani in urma.

*in urma unui examen coproparazitologic cu rzultat -prezent chisti giardia
va rog spunetimi un tratament ac***a in vedere ca sunt in sarcinata
*si examen exudat farigian- streptococ b din grupa a
va rog spunetim un tratament ac***a in vedere ca sunt insarcinata

Raspunsuri (5)

raluca

acum 14 ani

Cel mai indicat sa-ti dea sfaturi este medicul de familie, nu poti lua orice medicament mai ales ca esti insarcinata. Asa ca fuguta la medic. Numai bine si sarcina usoara

Sheila

acum 14 ani

In mod normal giardia nu afecteaza sarcina, cere sfatul medicului ginecolog si poate iti recomanda un tratament naturist

ioana27138173

acum 14 ani

am avut si eu giardia cand eram insarcinata in 7 luni cu primul copil,si am luat de la farmacie -vermigal-.au disparut,si nici nu am avut probleme cu sarcina.mult noroc

iuliana282

acum 14 ani

NU LA TOTI E LA FEL dute la ginecolog

Adrienne

acum 14 ani

Femeile insarcinate trebuie sa consulte medicul, in cazul tratamentului cu diferite medicamente,a giardiozei.