gratuitate gravide

Sarcina

Postata de olga201 cu 11 ani in urma.

buna seara intrebarea mea nu stiti daca merg la medicul de famiie si sunt gravida imi da tremitere gratis la policlinica pentru ecografie precizez ca nu am asigurare nu lukrez ...intrebarea mea este daca este ca in alte tari eu am venit din italia si stiu ca acolo kiar daca nu lukrezi ai gratuitate gravidele astp rapuns

Raspunsuri (1)

Sigada

acum 11 ani

Din cate stiu eu ecografiile se platesc, chiar si asigurat fiind (in afara de cele facute in spital de catre medicul care mi-a urmarit sarcina, eu am platit toate ecografiile).

In plus, la nastere este nevoie de adeverinta medicala de la locul de munca care sa ateste ca s-au platit asigurarile de sanatate.

Mergeti la medicul de familie si discutati situatia in care va aflati. Acesa va poate spune cum sa procedati in aceasta situatie.