ginecilogie

Sarcina

Postata de alexaafr cu 12 ani in urma.

cum reusesti sa afli perioada de ovulatie la un ciclu neregulat

Raspunsuri (6)

g

acum 12 ani

Iti masori temperatura.

Iuli

acum 12 ani

Sau folosesti un test de ovulatie.

kissme

acum 12 ani

"ginecilogie"?

floriana3

acum 12 ani

Urmareste-ti secretia vaginala si in momentul in care observi ca incepe sa isi schimbe aspectul si sa devina transparenta, mai abundenta si elastica (se aseamana cu albusul de ou, o poti intinde intre degete) inseamna ca este perioada fertila. La mine este sigur, dar poate depinde de fiecare organism in parte, daca ai nascut sau nu; poate fi mai abundenta (cateva zile) sau cateva ore si sa nu obeservi.
Incearca sa urmaresti pe hartia igienica, de obicei aluneca cand o folosesti.

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

poti merge la ginecolog si cu ajutorul ecografiei iti va spune exact cand ovulezi

cimpoeru

acum 9 ani

Am menstrruatia neregulata si incerc sa raman insarcinata nu ne-am rotejat deloc ce trebuie sa fac