foliculi

Sarcina

Postata de anka1111 cu 14 ani in urma.

care este cauza pentru care in a 15-a zi dupa menstruatie foliculul dominant n-a fost depistat,ciclul nu este regulat,cind 21,cind 28?;aborturi n-am;de un an de zile incercam ku sotul sa concepem un copil dar fara rezultate;

Raspunsuri (1)

Victor Richard

acum 14 ani

Poate fi vorba despre dereglari hormonale. Posibil sa nu se fi produs inca ovulatia. Faceti monitorizari? Ati facut stimulare cu clomifen sau ceva asemanator? Daca ciclul dvs. este neregulat, acesta este motivul pentru care si perioada de ovulatie este neregulata. Faceti monitorizari sa stiti exact care este perioada de ovulatie si cand anume trebuie sa aveti contactul sexual sau cumparati-va teste de ovulatie.