fertilizare in vitro

Sarcina

Postata de gabriela516 cu 15 ani in urma.

Buna ziua,am 40 ani,sterilitate secundara +1 sarcina extrauterina+ a doua trompa opturata.Sotul meu a facut 3 spermograme si toate cu rezultat de azoospermie.Intrebare:ni sa propus pt.el o biopsie testiculara,ca ultima sansa de a obtine spermatozoid,este o solutie?vrem sa incercam fertilizare in vitro,ce medic ne sugerati si cum il putem contacta.Multumim anticipat.

Raspunsuri (30)

cristian243108877

acum 15 ani

salut.am 29 ani,am avut trompele infundate.le~am desfundat laparoscopie si dupa 4 luni extrauterina.*trompa scoasa.sotul e ok.oare mai am vreo sansa inafara de fiv?

Roxana

acum 14 ani

Luati legatura cu doctorul homeopat Mihai Vieru de la spitalul CFR din Iasi. Incercati tratamentul homeopatic pentru sarcina. Doctorul acesta are rezultate extraordinare cu picaturile lui. Succes si sanatate.

angela60106280

acum 15 ani

buna sint dana si acum 4 luni am facut fiv la timisoara la doc munteanu care a esuat as mai incerca dar este foarte scump ma ajuns 4500 euro ,erau multe femei in cazul tau ,daca vrei iti dau nr de telefon al doc.0744391950.

angela60106280

acum 15 ani

da ma-i ai sanse poti ramine insarcinata si cu o trompa dar sa mergi la un medic sa te consulte sa vezi daca trompa este buna ,eu am avut doua extrauterine mi sa-u scos amindoua trompe si am ajuns sa fac fiv care a esuat ,sa mergi la un medic sa nu te lasi.

gabriela516

acum 15 ani

buna Dana,ms pt.raspuns.intradevar preturile sant cam mari pt.romania,noi locuim in afara si aici sant cam aceleasi preturi,ma gandeam ca acolo e ceva mai convenabil.am auzit de dr.bogdan Marinescu din sp.giulesti sau Ion Ionut din acelasi spital,te poti interesa.Tinema la curent si multa bafta.

sasa

acum 13 ani

eu cred ca aveti maimulte sanse incercand ceva natural
la costuri de 500 euro inseminari naturale
fara internare fara nimic
doar un consult si analizele facute la zi
restul e 3-4 zile de repaos si odihna
rezultatele sunt sigure

sara

acum 13 ani

buna eu am avut o extra uterina in urma cu 2 ani miam facut toate analizele posibile iar rezultatul este doar o singura trompa functioneaza imi doresc foarte mult un copil ce tratament pot urma pentru a ramine insarcinata multumesc

ioana

acum 11 ani

Buna tuturor,
Sunt mama a doi copii gemeni, baiat si fetita, de 2 ani, obtinuti dupa trei fertilizari in vitro si nenumarate tratamente. Ultima fertilizare, de altfel si cea care mi-a reusit am facut-o la clinica Fertilia. Daca as fi aflat mai devreme de clinica nu as mai fi perdut banii pe cele 2 fertilizari ratate.Va incurajez sa mergeti la ei pentru ca dupa 3 proceduri platite daca nu apare sarcina in 12 luni ei va returneaza banii. www.fertilia.ro. Daca pot sa fiu de folos cuiva cu informatiile pe care le detin din proprie experienta va raspund cu cea mai mare placere.

DANA VASTEA

acum 11 ani

Buna , Ioana! As dori sa -mi oferi cateva informatii cu privire la aceasta clinica! De 4 ani incerc, sotul meu are azoospermie cu spermatozoizi fara coada si vrem sa incercam si altceva. Cineva ne-a recomandat clinica aceasta si as vrea si o parere sincera. Daca vrei sa corespondam, adresa mea de e-mail este [email protected]

camy

acum 11 ani

buna Ioana,
Si eu m-am chinuit vreo 5 ani sa raman insarcinata. In astia 5 ani am fost la n doctori, investigatii peste investigatii, ecografii si nimic. Ne-am decis sa apelam la o fertilizare in vitro si ne-am dus la clinica Fertilia. Eu ma facut un consult la D-na doctor Ruxandra Dumitrescu, iar sotul la dr Melihan Bechir, acesta evalueaza spermogramele. Problema noastra era una de genetica, tocmai de aceea am ajuns la dr Cerasella Nicolicea. Oricum la toate investigatiile am fost tratati cu cea mai mare seriozitate si atentie. Dupa investigatia cu laser, rezultatele nu au intarziat sa apara. http://www.fertilia.ro/articole/investitie_in_tehnologie

raducanu maricela

acum 11 ani

azoospermie si eu ma aflu antro situatie destul de grea sotul meu are azoospermie sia facut toate analizele hormonale si sant ok chiar si cele genetice care rezulta ok ecografie tes ect .iar doctorul ia propus sai faca o biopsie testiculara surpriza sa gasit doar celule epiteliale si numeroase enzeme ,antrebarea mea este daca cineva a mai tecut prin asa ceva dupa biopsia testiculara si a recurs la micro tese cu un rezulta pozitiv va multumesc anticipat

flori

acum 11 ani

buna ioana,eu sunt interesata de informatiile pe care le detii.sunt la inceput de drum si nu stiu ce clinica sa aleg...

iacob mariana

acum 11 ani

Buna, am vazut ca tu ai facut fiv la Giulesti. Dupa cum deja se stie, fiv 1 costa 1400 de euro, fiv2 costa 1100 de euro, iar fiv 3 costa 800 de euro. Total gresit! Preturile reale de la Giulesti de care n-a stiut nimeni sint: fiv 1 costa 1100 de euro, fiv 2 costa 800 de euro si atit. Daca la punctie se obtineau 1-2 ovocite, se plateste doar 300 de euro, indiferent la a cita procedura este pacienta. In cazul in care nu se realiza ET, se returneaza 300 de euro. Iata ce nu s-a vrut sa se stie niciodata. Infractiunile de asemenea proportii! Toate pacientele care s-au perindat de-a lungul atitor ani la Giulesti, au avut parte de asemenea inselaciuni. Poti face plingere penala la politie (la sectia 20) , la parchetul de pe linga judecatoria sectorului 6 si sa ceri lista oficiala si completa de preturi fiv la ministerul sanatatii si la administratia spitalelor.Sa specifici in ce luna si an ai facut fiv, cit ai platit pentru fiecare procedura si sa ceri chitantele aferente sau copiile acestora din contabilitate si chitantele cu care spitalul sa-ti dovedeasca ca ai cumparat medicamentele de acolo. Niciuneia dintre noi nu ni s-au eliberat chitante pentru cei 300 de euro care au ramas la fiecare fiv la laborator si nici cele pentru medicamente. E cazul sa scoatem gunoiul din Giulesti la suprafata.

mara

acum 10 ani

Fetelor imi pare rau sa aud ca dupa atata suferinta unii va mai si jegmanesc de bani. Poate si procedurile astea sunt facute sa va stoarca de bani. daca tot nua veti copii cu care sa cheltuiti astia s-au gandit sa va ia banii. asta nu e sanatate, asta e comert.

mara

acum 10 ani

Ar trebui sa va deconteze statul toate cheltuielile, doar si voi cei cu probleme, contribuiti la fondurile pentru sanatate. Dar statul nu face nimic nici macar pentru copiii sanatosi, destepti, gata nascuti, pentru cei care sunt inexistenti sau ar putea iesi cu probleme, nici atat nu va face. Mare pacat!

Zeliha

acum 10 ani

Buna! Va recomanda Spitalul International Medpark din Chisinau. La Centrul de Fertilizare in Vitro de aici veti afla raspunsuri la toate intrebarile voastre. Intrati si pe pagina web" www.medpark.md. Succes!

George

acum 10 ani

Donez sperma doamnelor sau cuplurilor, pentru sarcina.

Barbat de 34 de ani, 1,72 m inaltime, 70 kg, ten alb, saten, ochi caprui, aspect fizic placut, nefumator, nonalcolic, studii superioare, din Bucuresti, fara obligatii, doresc sa ajut gratuit persoanele care isi doresc copii. Nu am pretentii materiale sau de alta natura.
Daca solicitanta va dori discretie, ii voi respecta dorinta, iar daca va dori sprijin, voi incerca sa o ajut.
Am analizele negative si in limite normale.

In conditiile in care profilul meu corespunde solicitarii Dvs. ma puteti contacta prin tel sau SMS la 0727.297.488

SilviaS23

acum 10 ani

Clinica Fertilia este unica in Romania. Am fost foarte incantata inca de la bun inceput. Doamna doctor mi-a oferit toate informatiile de care aveam nevoie si m-a ajutat pe tot parcursul tratamentului. Am fost extrem de fericita cand am aflat ca sunt in sfarsit insarcinata. Va recomand cu incredere sa mergeti la Clinica Fertilia. Iti ofera o reducere de 50% la tratamentul pentru fertilizarea in vitro si pun la dispozitie laserul pentru PGD (singurul din Romania ) care ajuta la controlul genetic al sanatatii embrionilor si cresterea ratei de sarcina in fertilizarea in vitro. Recent am nascut un baietel de 2 kg datorita procedurii de fertilizare in vitro.

Banea Elena

acum 8 ani

Buna ziua
Vreau sa va intreb la ce medic ati fost la clinica Fertilia?
Va intreb ca tocmai am facut un fiv la Gynera cu rezultat negativ,ma gandesc sa incerc la alta clinica.
Ma tot chinuiesc de vreo 6 ani sa facem un copilas si nu am ramas niciodata insarcinta.
Va multumesc.

SilviaS23

acum 9 ani

Buna tuturor! Am vazut ca multe dintre voi au probleme cu fertilitatea si cauta cu disperare tratamente pentru a reusi sa conceapa un bebe. Sunt proaspat casatorita iar eu si sotul meu ne dorim tare mult sa avem in curand un copil, dar din pacate am luat o perioada indelungata anticonceptionale si mi-e teama sa nu-mi fi afectat in vreun fel fertilitatea. Am tot citit articole pe internet si am vazut ca au efecte nocive, inclusiv asupra fertilitatii… Tocmai de aceea am decis sa merg la un control sa vad exact daca am sau nu probleme si daca voi avea o sarcina in regula si un copil sanatos. Am mers la clinica Gynera si dupa ce am facut testul AMH (se recolteaza sange in perioada de menstruatie) m-am bucurat sa aflu ca nu prezint nicio afectiune si pot ramane insarcinata fara probleme. Ce mi-a placut a fost ca personalul este foarte amabil, iar doamna doctor care s-a ocupat de mine a fost extrem de atenta si mi-a dat cateva sfaturi utile pentru o sarcina usoara si sanatoasa. Va recomand sa incercati testul pentru ca e mai bine sa preveniti o afectiune, decat sa o tratati mai tarziu. Sanatate si multi copilasi frumosi sa aveti!

Pag 1 din 2