fertilitate

Sarcina

Postata de iasmina157101 cu 12 ani in urma.

Buna ziua .as avea o intrebare....in zilele de ovulatie cam 3 zile asa... imi simt burta fierbinte mai mult spre seara ...si cu dureri foarte mari jos la ovare ...in prima zi am simtit burta fierbinte si miam dat seama ce e...dar dupa vreo ora doua am simtit o durere ..o senzatie ciudata ca si cum tiar cobora ovarele mai jos ..cand ma asezam in fund simteam o durere la ovare ...a doua zi burta fierbinte dar durerea sa mai dus .......oare e normal? ca de fiecare data cand e perioada aceasta de ovulatie sa am durerile astea de burta? ...si inca o intrebare ...am o verisoara de 19 ani ...din nefericirre are 2 avorturi pana acum unul pt ca nu la vrut ..al doilea la vrut dar ia recomandat doctorul sal dea afara pt ca nul poate duce mai mult de 3 luni ...... ia da vina pe anticonceptionalele ce lea luat zicand ..... cat timp nu am luat anticonceptionale 2 ani nu am avut nimik nu ramaneam gravida si nimik si nu ne proteja foloseau acea metoda ... se tragea el .... si dupa ce a luat antoconceptionale vreo 2 luni si lea lasat a ramas imediat gravida ....este posibil ca luand anticonceptionale o luna ...doua ..le opresti sa ramai mai repede decat e normal?

Raspunsuri (2)

marilu123

acum 12 ani

da la ovulatie poti avea tot felul de simptome si care difera de la o luna la alta si cu anticonceptionalele asa este am mai multe prietene care au avut copii mai repede dupa pastile si copii sunt bine sanatosi.

iasmina

acum 12 ani

mersi de raspuns :)