factorul V Leiden

Sarcina

Postata de curcubeu cu 13 ani in urma.

sunt purtatoare a factorului V Leiden.am descoperit dupa un avort spontan la 19 saptamani.trebuie sa fac un tratament spacial la urmatoarea sarcina si ce riscuri sunt?multumesc mult!

Raspunsuri (1)

Bacu Crina

acum 13 ani

Acest factor predispune la trombofilie (tromboze), intalnit si in sindromul antifosfolipidic. Pentru a se pune un diagnostic corect trebuie sa faci o serie de analize pe care medicul sa le interpreteze simultan. Mergi la medic, inca inainte de a ramane din nou insarcinata, probabil va fi nevoie sa faci un tratament cu medicamente anticoagulante.