exista risc de sarcina???

Sarcina

Postata de biancaamy cu 10 ani in urma.

buna. am si eu 2 intrebari.. am avut un contact sexual si am folosit ovul contraceptiv, iar la final a ejaculat in vagin..dupa 3 ore a mai avut loc un contact si a ejaculat tot in vagin dar nu am mai folosit ovul.. care sunt sansele unei posibile sarcini?? si a doua intrebare.. in ultimele 3 zile am avut 2 momente in care am ametit foarte tare si dureri in zona lombara,si mici crampe ca la menstruatie (desii eu am aceste crampe doar cu 2 zile inainte de menstruatie ..si mai sunt 2 saptamani pana atunci) iar sfarcurile ma dor foarte tare dar nu si sanii.. de ce????

Raspunsuri (2)

vikitoria

acum 10 ani

Parerea mea e ca ametelile si crampele,durerea sanilor sunt de la ovulul contraceptiv probabil are o concentratie mare de hormoni.Este riscul de a ramane insarcinat daca nu a fost folosita o metoda contraceptiva.
Cel mai sigur ar fi sa mergeti la un consult ginecologic si sa discutati in a lua niste anticonceptionale sau ovule contraceptive cu o concentratie mult mai mica de hormoni.
Sper ca v-am fost de ajutor.Multa sanatate!

biancaamy

acum 10 ani

multumesc de raspuns..am luat anticonceptionale 6 ani pana acum o luna.. pana acum nu am avut probleme cu ovulele si tot aceleasi le-am folosit.