Exista risc de sarcina dupa penetrarea cu degetul?

Sarcina

Postata de Bogdan cu un an in urma.

După masturbare, am ejaculat pe mâna și pe degete. M-am șters cu un șervețel umed, dar nu m-am spălat pe mâini. După aprox. 30-40 min, am penetrat-o pe partenera mea cu degetul de la aceeași mâna, dar care nu mai avea sperma pe ea. Exista vreun risc de sarcina? Au supraviețuit spermatozoizii pe degetele după ștergerea cu șervețelul umed?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este improbabil sa existe un risc de sarcina in cazul descris de dumnevoastra, dar este important sa luati masuri de protectie adecvate pentru a preveni orice alt risc asociat cu contactul sexual.

Mai multe informatii de interes gasiti in articolul:
https://sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/informatii-de-baza-despre-sex_13763