Exista ciclul menstrual in timpul sarcinii?

Sarcina

Postata de gyulya_gyulya cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Poti avea ciclul menstrual peste sarcina ? Prima zi a ciclului menstrual a fost pe data de 1 august si a existat un contact sexual neprotejat pe 13 august , apoi mi-a venit pe 29 august insa toata luna am avut dureri abdominale , stari de greata si oboseala. Va rog sa imi da-ti un raspuns sunt foarte nelinistita .

Raspunsuri (15)

Iuli

acum 13 ani

Este foarte simplu. Fa un test de sarcina.

gyulya_gyulya

acum 13 ani

Da am sa il fac la sf lunii pt k acum nu il pot face (o problema personala). Dar intrebarea era daca poti avea ciclul menstrual peste sarcina ? multumesc

Iuli

acum 13 ani

Da, se poate.

Iuli

acum 13 ani

In plus, ziua contactului a fost exact in perioada fertila. Daca nu doresti copii, foloseste fara exceptie prezervativul de la prima penetrare. Nu exista scuza pentru a nu-l folosi.

marin

acum 10 ani

sunt foarte skumpe nici nuti vine a p***a cele ieftine se rup repede

m_andra

acum 13 ani

Din punct de vedere biologic nu este posibil. Nu poti avea menstruatie in timpul sarcinii, insa poti avea sangerari deciduale, din varii motive, unul din ele fiind sangerarea de nidatie, cand se implanteaza embrionul.Desi aceste sangerari pot semana cu menstruatia, ele sunt de fapt cu totul altceva. Iti doresc multa sanatate!

patan.xc

acum 11 ani

trebuie de al proteja cu prezarvativu

petru

acum 11 ani

sa nu te agiti

Mimi

acum 10 ani

buna buna,am si eu o intrebare kare ma deranjeaza,,me''a intirziat ciclul luna aceasta cu aproape o saptamana ,am facut un test a arata pozitiv,si totusi me''a venit ciclul,ce ar insemna?

tere

acum 10 ani

inseamna sa astepti sa treaca menstruatia si apoi sa iti faci un test e posibil sa fii insarcinata. la prietena mea a fost la fel ca la tn.

Mimi

acum 10 ani

am mai facut un test si e negativ,sunt bine akum,, ms de rsp tere,

Mimi

acum 10 ani

Mai bine mergi la un specialist

flori

acum 8 ani

Buna , ma numesc flori , iar eu cu prietenul meu am avut o mimare de un contact sexual mentionez (sunt virgina) el a ejaculat dar nu in mine , a fost mai in exterior, mentionez ca la mine era prima zi de menstruatie .. astept un raspuns

flori

acum 8 ani

Se poate sa raman insarcinata ?

Utilizator11544724264

acum 5 ani

Buna am si eu ameteli si greață și dureri de burta pe timpul menstruatiei ..pate fi o sarcină?