Există sansa de a fi insârcinată?

Sarcina

Postata de Utilizator21525967146 cu 5 ani in urma.

Salut! Pe data de 22 Aprilie am avut o iesire cu prietena mea , in care s a ajuns sa ii bag un deget in vagin , undeva la 3cm am introdus in vagin , sa zic , dar din pacate eu nu mi amintesc daca am facut ceva singur inainte de a ma vedea cu ea , dar in caz ca am facut ceva de exemplu , m am sters pe maini cu servetele normale , nu umede , desi sperma oricum nu mi ajungea pe degetul mijlociu [TIN SA MENTIONEZ CA PANA SA MA VAD CU EA AU TRECUT MINIM 2 ORE] . Ea era in a 12 a zi , are un ciclu regulat de 28 de zile . Acum pe 9mai i a venit menstra , la inceput putin maroniu apoi rosu si in cantitati mari , normale . In prima zi , seara , i s a facut rau , a inceput sa varse. Urmatoarea zi cand si a facut ceva analize medicul i a zis ca are o bacterie in corp . Mi a zis ca a avut un contact acum 1-2 ani dar nu a sangerat si la Echo i a iesit ca inca ar fi virgina. Testul de sarcina a zis ca ii este frica sa si l faca.
Pentru linistea ei , se poate ramane in a 12 a zi doar din petting (undeva la 3cm) desi i a venit menstra ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua, Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/primele-semne-care-anunta-sarcina_16006