Este vorba de o sarcina?

Sarcina

Postata de Cristina Bonteanu cu 10 ani in urma.

am facut ieri sex si prezervativul s-a rupt in se afla lichidul preejaculator , ciclul menstrual mi s-a terminat acum o saptamana nu stiu daca sunt perioada fertila . dupa contact am facut treaba mica ca asa am auzit ca e binee , nu stiu . Este vroba de o sarcina? Nu sunt pregatita pentru asta am doar 16 ani va rog ajutati-ma :-s

Raspunsuri (2)

cocoloco

acum 10 ani

Sunt sanse extrem de mici sa ramai gravida cu lichid seminal. Du-te si ia pilula de a doua zi pentru linistea ta! Daca nu a ejaculat in tine , sansele sunt mici sa ramai, dar sunt!

LoredanaLore

acum 9 ani

Am facut dragoste cu iubitul meu protejat insa s-a rupt prezervativul in timpul actului si am depistat la cateva secunde dupa aceea, si ejacularea s-a pentrecut la scurt timp ,dar a apucat sa scoata penisul din vagin.Se poate sa fi ramas insarcinata?Si pe prezervativ au fost cateva urme