Este sigur 100% beta-hcg dupa 44 de zile de la contact?

Sarcina

Postata de Utilizator21645037670 cu 2 ani in urma.

Daca prietena mea a luat escapelle in urma unui contact fara ejaculare in interior(a luat pastila de teama lichidului preejaculator si era in perioada fertila) si la 6 zile a venit o sangerare asemanatoare cu menstruatia (flux normal al sangelui, culoare,a durat 6 zile sangerarea),la 28 si 30 de zile a facut 2 teste de sarcina din urina ce au iesit negative iar urmatoarea menstruatie a inceput la 28 de zile de la acea sangerare(care si aceasta a durat 4-5 zile si a fost normala) de la escapelle + plus un test Beta HCG facut la 44 de zile de la contact care a iesit negativ ( a fost facut de teama ca poate exista o sarcina si ca poate exista si menstruatie peste sarcina)
Dupa toate acestea mai exista vreo sansa sa fi ramas insarcinata?Va rog

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091