este sarcina?

Sarcina

Postata de andreeafyre cu 9 ani in urma.

buna ziua, normal pe data de 20 trebuia sa imi vina menstruatia,inainte intarzia maxim pana pe 23,luna aceasta nu mi-a venit deloc,am facut un test pe data de 22,si mi-a iesit pozitiv, nu ff aprinsa linia rosie,dar se vede foarte bine,am sanii intariti de mai mult de 2 saptamani,de aproximativ 4 zile,imi este rau non-stop,stari de voma,am pofte,mananc mult mai mult ca inainte,am ameteli,imi doresc f mult sa raman insarcinata,maine dimineata o sa imi fac iar un test,si dupa la doctor, dar, am o nelamurire,ce ma sfatuiti sa fac? ecografie? sau sa imi iau o proba de sange?sunt putin confuza in legatura cu sarcina,ac***a in vedere ca liniuta testului nu a iesit asa aprinsa ,este posibil sa fie doar o alarma falsa si sa nu fiu? :( va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Consultati mediucl ginecolog sau determinati din sange testul HCG- a carui crestere apare n sarcina.