Este prea devreme - test sarcina?

Sarcina

Postata de MembruMobileAppTrufasulili cu 8 ani in urma.

Bună!
Am avut ultimul cm în data de 7 octombrie. Iar în data de 16 un contact neprotejat. Astăzi sunt conform calendarului cu 5 zile inainte de cm și am făcut un testul banda de la voi și a ieșit negativ. Am făcut și pana în data de azi dar cred ca era prea devreme. Ulterior am observat ca doar cel ultrasensibil îl pot face atât de devreme. Dacă era pozitiv ar fi ieșit și pe cel banda cu 5 zile inainte? Sau singurul la care am șansă e cel ultrasensibil? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , in mod normal testul de sarcina din urina se pozitiveaza la aproximativ 14 zile de la contactul sexual neprotejat si uneori si la 10 zile. Cel mai sigur este sa faceti un test din sange .