Este posibil sa raman insarcinata?

Sarcina

Postata de goorali26 cu 10 ani in urma.

Am avut menstruatia pe 20.09.2013 iar sotul meu a ejaculat in mine pe 27.09.2013 este posibil sa raman insarcinata?Mentionez ca imi doresc pentru ca de 2 luni nu ne mai protejam.As rugao in special pe doamna doctor daca poate sa imi raspunda pentru ca am facut analize si ecografie abd si nu am nici o problema in a concepe un bebe asa mi sa spus,am mai ramas insarcinata acum 5 ani si am pierdut sarcina la 4 luni,de atunci neam ferit si nu am mai incercat pana acum.am 23 de ani.va rog sa imi dati un raspuns.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Daca ciclul menstrual este regulat , nu erati in perioada fertila ceea ce inseamna ca sansele de a ramane insarcinata sunt mici.

goorali26

acum 10 ani

Nu prea imi este regulat penultimul mia venit pe 26 august iar acum pe 20 septembrie deci la 24 de zile, cateodata la 27 sau 26 de zile.si eu am avut contact sexual la 8 zile de la menstruatie.