Este posibil sa fiu insarcinata?

Sarcina

Postata de maria9971 cu 7 ani in urma.

Am facut sex neprotejet ( el nu a ejaculat in mine) pentru prima data, iar peste 3 zile (pe data de 7 iunie) mi-a venit menstruatia. iar acum se apropie 7 iulie si inca nu mi-a venit, deobicei aveam un ciclu neregulat si imi venea mai devreme decat luna anterioara . au inceput sa ma doara sanii si tot nu imi vine , este posibil sa fiu insarcinata?

Raspunsuri (1)

Dr. Diana Enachescu

acum 7 ani

In urma unui contact sexual neprotejat, chiar daca ejacularea nu s-a produs in interiorul vaginului, exista riscul de a ramane insarcinata. Ar fi indicat sa efectuati un test de sarcina daca menstruatia intarzie mai multe de 2 saptamani. Durerea la nivelul sanilor apare de obicei inaintea menstruatiei.