este posibil sa fiu insarcinata?

Sarcina

Postata de sarah 2013 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!am avut contact neprotejat in perioada fertila iar la 2 3 zile dupa contact am gasit pe lenjeria intima 2 pete maronii ia astazi la fel!!!Este posibil sa fi ramas insarcinata?

Raspunsuri (10)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Greu de spus. Poate fi o infectia vaginala . Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

GeorgianaR

acum 10 ani

Sau poate fi vorba de un chist.De obicei,nidatia se produce la 6-10 zile dupa contact,in cazul in care e vorba de sarcina,nu atat de devreme.

sarah 2013

acum 10 ani

Scurgerea am avut-o 2 zile consecutiv si in cantitati f mici doar 2 pete mici ,una dimineata si una seara !!Acum 7 luni cand am fost ultima data la control era totul in regula si nu am avut alte simptome sau nereguli!Nu stiu ce zic....am mai citit ca in cazul in care este o sarcina,pot aprea la 2-4 zile mici pete pe lenjerie!Alte semne mai timpurii ale sarcinii,care pot fi?Multumesc pt raspuns!

GeorgianaR

acum 10 ani

In 7 luni poate apare un mic chist...care nu da si alte simptome.Semnele si simptomele de sarcina nu apar atat de devreme ca sa-ti poti da sigur seama.Ramane sa astepti sa vezi daca vine menstra.Imi pare rau ca nu te pot lamuri,dar nici un medic sau nici o analiza de sange nu-ti poate spune de acum daca esti insarcinata.Abia dupa ce-ti intarzie menstruatia e cel mai sigur sa faci un test.

sarah 2013

acum 10 ani

Aveti dreptate este f devreme dar imi doresc atat de mult un bebe incat imi fac iluzii la orice semn cat de mic!Menstra trebuie sa imi vina pe 7 decembrie,mai am mult de asteptat,sotul imi spune ca bebe este deja in burtica,as vrea sa fie adevarat dar pina sa fiu sigura mai am un pic de asteptat ,sper ca mosul sa imi aduca aceasta surpriza in dar!VA MULTUMESC MULT PT RASPUNS !

valentin

acum 9 ani

Buna!femeia mea spune ca a ramas insarcinata.poate cineva sami dea un raspuns? La cate zile dupa contact isi poate da seama?

Bianca

acum 8 ani

Bună ziua!Sunt foarte nelămurită în legătură cu un lucru...trebuia să îmi vină menstruația pe dată de 9 martie însă nici până astăzi pe 17 nu a venit menționez ca am făcut sex protejat și nu s-a întâmplat nimic gen să se spargă prezervativul îmi puteți spune ce se intampla dacă trec 10 zile?

Ana Maria Dragomir

acum 8 ani

Bună am și eu o mica problema. Am avut o relație neprotejata și din p***ae partenerul meu sa terminat în mine . În data de 03.03.2016 mi-a venit ciclul și în data de 07.03.2016 sa terminat. Și relația intima am avut-o în data de 20.03.2016 dimineață . Eram la sat și nu am apucat sa merg undeva sa iau pastila de a doua zi. Duminica seara am ajuns la Timișoara și la ora 21 am luat pastila Escapelle. Credeți ca as putea fi însărcinata? Mi se pare ca is mai grasa sau is doar aberație mele. Va rog sa îmi răspunde ți

Alexandra

acum 7 ani

Buna .Eu m-am culcat cu prietenul meu , si eram pe stop .El si-a dat drumul in mine .Credeti ca pot ramane insarcinata?

MembruMobileApp1485733022

acum 7 ani

pot ramane insarcinata daca pe 2ian am avut prima zi de menstruatie, si acum trebuia sa ma imbolnavesc si nu imi vine, imi intarzie . Pe 24 Ian am avut contact neprotejat,si abea acum mi-a spus ca a lasat , a zis ca nu stie ce a fost in capul lui ,a vrut sa lase tot si atunci sigur ceva a curs , nu stie daca putin ,multe dar crede ca ceva a curs . Dureri abdominale am ,dar nu mereu. Uneori simt. Sunt constienta ca nu am procedat corect .Sa ma duc la un ginecolog?mai pot face ceva sa nu raman gravida?sau e prea tarziu?ajutati-ma cu un sfat,va rog. Exista vreo pastila ceva?