Este posibil sa fie o sarcina?

Sarcina

Postata de James123 cu 10 ani in urma.

buna seara, prietena mea are o dereglare a ciclului, mi-a mentionat ca nu ia mai venit de vreo 2 saptamani menstruatia. Am avut contact sexual cu ea, dar de fiecare data am avut grija sa elimin spermatozoizii in alta parte, nu m.am finalizat niciodata in ea. Vreau sa stiu daca este posibil ca cele doua saptamani de dereglari sa fie o prevestire sau un semn al unei sarcini nedorite. Daca da, exista vreo solutie de a elimina hormonul?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Exista posibilitatea unei sarcini. Este indicat sa faca un test de sarcina si sa consulte medicul ginecolog.

Lux Pantocrator

acum 10 ani

Gresit! Nu e doar o "sarcina nedorita". Daca a ramas cu adevarat gravida, este copilul tau, sange din sangele vostru. Ai grija si nu-l ucideti. Caci asa isi ucide omul sufletul si viitorul. Pastrati copilul!