Este posibil sa fie insarcinata?

Sarcina

Postata de Capacel cu 9 ani in urma.

Buna ziua , am si eu o intrebare si poate ma puteti lamurii. Dupa ultimul contact sexual neprotejat cu iubita mea , nu am ejaculat , iar ea s-a speriat ( crede ca nu mi-am dat seama si am ejaculat inauntru). Tin sa mentionez ca a mai avut 2 menstruatii de atunci - prima la 15 zile dupa contact ( in jur de 25 iulie ), a tinut intre 3-5 zile ca in mod normal , sangerarea ca in mod normal. Urmatoarea i-a venit cu 3 zile mai devreme (22 August ) a tinut intre 3-5 zile ca in mod normal , sangerare mai putina in prima zi , dupa care ca in mod nomal. In jurul datei de 10-11 August (aproximativ 1 luna de la contact) am cumparat 2 teste de sarcina , ambele au iesit negative ( am intrebat daca sunt valabile dupa 1 luna , m-i s-a spus ca da , la farmacie ) . Tin sa mentionez ca nu are nici un simtom si nici schimbari fizice. Este posibil sa fie gravida? (in urma cu 4 zile si-a simtit sani grei si au cam durut-o , timp de 2 zile )

Raspunsuri (3)

Capacel

acum 9 ani

Am uitat sa precizez , a mai facut un test de sarcina in urma cu 4 zile si a iesit tot negativ

AnuskaX

acum 9 ani

testul ar trebui sa arate dupa 2-3 sapt de la contactul sexual daca este sau nu,dar tinand cont ca ati facut deja 2 si au iesit negative ,si ea nu are nici un fel de simptom,nu cred ca ar trebui sa va ingrijorati... in orice caz,ca sa fie sigur,mai puteti face 1-2teste tot la o sapt... si ca sa fiti siguri ,pe parcurs puteti folosi prezervativ sau anticonceptionale,sau alte metode contraceptive.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Nu. Sarcina, in conditiile prezentate, este exclusa.