este posibil sa fi ramas insarcinata?

Sarcina

Postata de andreeaandronic cu 8 ani in urma.

buna ziua am o intrebare legat de o posibila sarcina, eu am avut menstruATia de pe 2 ianuarie pana pe 9 ,pe data de 24 ianuarie am avut contact sexual neprotejat este posibil sa fi ramas insarcinata?

Raspunsuri (3)

andreea.dianu

acum 8 ani

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un consult de specialitate.Eu merg la un medic extraordinar,la care am si nascut fara probleme.Este vorba de domnul doctor Silviu Istoc si ti-l recomand din tot sufletul.Multa sanatate!

andreeaandronic

acum 8 ani

pana la medic asi dorii sa stiu mai multe pareri

Alex Ginecolog

acum 8 ani

Este destul de vaga descrierea ta. Daca el a ejaculat in tine raspunsul de bun simt este ca DA, sigur sau aproape sigur vei ramane insarcinata. Daca el nu a ejaculat in tine nu ai cum sa ramai insarcinata. Daca te gandesti ca a ejaculat in tine si nu ti-a spus din nou iti lasa varianta de a fi insarcinata.
Cel mai indicat este sa faci un teste de sarcina dupa 5-6 zile de la intarzierea ciclului menstrual si vei afla pe aceasta cale statusul. Daca apar si alte simptome este indicat sa apelezi la un consult ginecologic.

Toate cele bune!