Este normal ca la ecografie de 7 saptamâni doctorul sa nu simtă bătăile inimii ale copilului iar după alte 4 sa imi spună ca embrionul a dispărut??

Sarcina

Postata de MembruMobileAppAndreaelena58 cu 6 ani in urma.

Va rog sa ma ajutați cu un sfat.Sunt in Anglia si am rămas însărcinată. La 7 saptamâni am făcut prima ecografie la care doctorul mi-a spus ca nu simte bătăile inimii si ca , copilul este mult mai mic pt 7 saptamâni.Dupa 4 zile am mers la alta ecografie si surpriza a fost ca nu am mai vazut copilul sacul este gol. Diagnosticul care mi l-a dat la final a fost ca am pierdut sarcina. Eu nu am avut nici o sângerare si nici o durere. Mi-a spus sa iau pastile de curățare. Eu încă cred ca bebe e in burtica. Mâine am alta ecografie in privat. Voi ce credeți ? Multumes

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-spontan-pierderea-spontana-a-sarcinii_1051