Este Insarcinata sau NU ????

Sarcina

Postata de astridutz cu 13 ani in urma.

Buna seara ,
Am o intrebare ciudata si tot odata chiar banala !
respectiv prietena mea este intr-o situatie delicata cum ar fi:
De circa o saptamina trebuia sa aiba ciclu menstrual si nu are nici azi . Insa azi totusi ia venit un semn de singerare foarte sp***a (de culoare mai deschisa ).A facut in acest interval de 7 zile 2 teste de sarcina si au iesit negativ

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

In general sangerarea roz si putin cantitativa arata sarcina dar nu e obligatoriu. Sa repete testul de mai multe ori la mai multe zile distanta.

MIHAELA

acum 13 ani

MIE TESTUL DE SARCINA MI-A IESIT POZITIV CU 5 ZILE INAINTE DE DATA CAND TREBUA SA AM MENSTRUATIE,DECI AM FOARTE MARE INCREDERE IN EL.

Iuli

acum 13 ani

Mihaela, asta nu inseamna ca la toate femeile va iesi asa. Sunt femei la care apare abia dupa 2-3 saptamani de intarziere. In plus, este posibil ca tu sa fi ramas gravida cu o luna in urma si sa fi avut ciclu peste sarcina (nu e asa rar) si deci sa fi fost deja in luna a 2-a si de aceea sa fi iesit asa usor pe test, pentru ca in mod normal nu iese asa repede (se mai intampla dar rar).

Tina

acum 13 ani

mie mi-a esit pozitiv chiar pina la data ciclului depinde doar de test,facusem unul mai simplu si esise negativ .dar dupa o saptamina USG deja vede totul