endocervicita

Sarcina

Postata de Florentina92100217 cu 15 ani in urma.

Infectia cu ureaplasma duce la cervicita? Este endocervicita o cauza a infertilitatii?

Raspunsuri (3)

constantin3134394

acum 15 ani

eu am ramas insarcinata fara sa stiu si am aflat dupa ca aveam ureeaplasma, cel mai bine sa o tratezi inainte de a face un copil mie mi-a murit la 5 luni in burta bebelul si am auzit ca ea opreste sarcina din evolutie..cat despre infertilitate orice boala inflamatorie sau vaginala reprezinta una din primele incriminate care duc la infertilitate..

olesea

acum 11 ani

salut fetelor,si eu de 8 ani astept cu nerabdare bucuria cea mare dar in zadar,,,am facut analize si miau esit pozitive la chlamida,citomogalovirus,urioplazma,si micoplazma.dupa doua cure de tratament tot numi reuseste nimic,,,spuneti-mi cit de repede se lecuesc infectiile astea ?

miki

acum 11 ani

3 tratamente trebuiesc cu pauza de cel putin 2 luni intre ele