elevit

Sarcina

Postata de andree@84 cu 13 ani in urma.

am ramas insarcinata este indicat sa mai iau elevit? Pe ce perioada? daca imi puteti trimite si mie data probabila a nasterii ultima menstruatie 25 oct 2010. astept rasp!

Raspunsuri (6)

mama

acum 13 ani

Sarcian dureaza 40 de saptamani- 41 , dar in a 41 sapt exista riscuri pt bebe.
In timpul sarcinii este recomandat acid folic si elevit. Eu le-am luat pe ambele pana in sapt 36 la recomandarea medicului.
poti incerca sa afli perioada cand ai avut ovulatie , chiar pe acest site , pe prima pagina "acasa" vei gasi teste

Adrienne

acum 13 ani

Elevit se ia pe toata perioada sarcinii ,inclusiv perioada alaptatului. Nu este nevoie de un plus de acid folic deoarece, contine doza optima pt. aceasta perioada.

Carpe Diem

acum 13 ani

Asa e Elevitul, se ia inainte de sarcina, pe perioada sarcinii si dupa nastere- este un complex foarte bun de vitamine si acid folic

Andra

acum 13 ani

Daca durata dintre cicluri este de 28 de zile data probabila a nasterii in cazul tau este 1 august 2011.Pe 1 august vei face exact 40 de saptamani de sarcina dar este foarte probabil sa nasti si la 37 de saptamani adica la mijlocu sau sfarsitu lunii iuile.Elevit am luat si eu la toate sarcinile iti da pofta de mancare

mara

acum 13 ani

Pai cu ultima menstruatie pe 25 oct de unde stii asa sigur ca esti gravida?

andree@84

acum 13 ani

am facut un test de sarcina