eficacitate anticonceptionale

Sarcina

Postata de ally_cris2002 cu 10 ani in urma.

Buna ziua
Am inceput sa iau Karissa in septembrie 2013,din ziua a 7-a a ciclului menstrual(eram plecata din tara si nu am avut posibilitatea s-o procur).
Acum sunt la mijlocul celei de a doua cutii,intrebarea mea este de cand isi exercita efectul contraceptiv ac***a in vedere ca nu le amluat din prima zi a menstruatiei.
A doua intrebare ar fi la cat timp dupa o eventuala conceptie se pozitiveaza un test de sarcina? 22 de zile trecute si test negativ e relevant?Multumesc mult

Raspunsuri (1)

mihaela

acum 7 ani

Am luat karissa 21 de zile, am facut pauza doar 2 zile, ziua in care mi-a venit si ciclul, in a doua zi de ciclu am avut relatii sexuale neprotejate. Dupa cea de-a doua cutii mi-a venit ciclul normal, dar mai putin ca pana acum, dar a curs 6 zile. dupa pauza de 7 zile am inceput a 3 cutii normal si acum am 3 zile de cand am inceput-o si am o scurgere la sanul drept . Exista sansa sa fiu insarcinata ? Mi-am facut 2 texte de sarcina si au iesit negative, unul l-am facut dupa masa si unul dimineata. Astept raspuns urgent. MULTUMESC!