E posibil sa aflu la cate săptămâni s-a oprit sarcina din evoluție ?

Sarcina

Postata de Utilizator11530386872 cu 5 ani in urma.

Buna ziua...La 10 săptămâni am aflat ca am o sarcina oprită din evoluție, dar nu se știe la cate săptămâni s-a oprit sau de ce eu neavând nici o durere si nimic... M au trimis acasa spunandu-mi sa imi fac programare in spital... am mers direct la spital ca ma luaseră dureri a 2a zi si sangerari... la consultații in spital spuneau că nu se vede nimic si ca sunt suspecta de extrauterina... M au trimis cu ambulanța la spitalul județean in alt oras ... ajunsa acolo după câteva consultații m au băgat direct la chiuretaj si m au internat pentru 3 zile ... deci vineri m au internat si chiuretat si luni imi dau drumul acasă... E posibil sa procedeze asa fara a-ți face analize si nimic??? Sunt putin speriata sa nu ma fi chiuretat si sa am extrauterina de fapt...oare mai pot rămâne însărcinată si dupa cat timp... chiar trebuie sa astept 6 luni...?? Nu stiu unde sa mai merg sau ce sa fac... după atâta plimbareala... ma trimit cu suspect de extrauterina de la un spital si ajung la celălalt ma chiureteaza... sunt confuză rau ...

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Evolutia-sarcinii/sarcina-ectopica-extrauterina_1033