Ecografia fetala

Sarcina

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

nu styu aici despre ce se discuta dar mie teama fiindca sunt virgina shi mereu imi intarzie de exemplu pe 2 mai mi sa terminat shi acum suntem pe 21 iunie shi nu mia venit,iar la ginecolog nu vreau fiinda numi place shi pur shi simplu sunt virgina si nar trebui sa am probleme...mam saturat...nu ma vreau sa ma ingrijorez din cauza intarzierii ciclului,raspundeti-mi va rog

Raspunsuri (2)

sorin250

acum 15 ani

Ar fi indicat sa mergi la un doctor ginecologic si acesta sa iti dea sa faci un ecograf , dat fiind faptul ca esti virgina.
Pe baza ecografului doctorul ginecolog iti poate spune despre ce este vorba. Poate fi o raceala

jeni stefania

acum 15 ani

este bine sa consulti si un ginecolog, dar eu cred ca mai ales trebuie sa mergi la un endocrinolog. dereglarile menstruale sunt foarte dese la femei in ultima vreme, indiferent ca sunt virgine sau nu. ele apar datorita dereglarilor hormonale. mai este un sindrom, care apare din ce in ce mai frecvent incriminat in dereglarile menstruale, acela de ovar polichistic. daca te mai pot ajuta cu ceva astept sa-mi scrii.