ecograf sarcina

Sarcina

Postata de ve2 cu 13 ani in urma.

sunt a patra saptamana de sarcina si vreo 3 zile ca nu stiu exact ziua cand am ramas, si la eco mi-a zis ca dimensiunea sacului ovular este 8,7 mm si bebele 7mm, iar pe 1 martie bebele avea 3mm, cand mi-a confirmat medicul sarcina, medicul mi-a zis sa mai stau 10 zile si sa revin,credeti ca o sa pierd sarcina? Va multumesc mult!

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

De ce sa pierzi sarcina, nu inteleg? Ti-a zis medicul ca exista acest risc?

ve2

acum 13 ani

mi-a zis ca este prea mic si sacul ovular ar trebui sa fie mai mare, si ca este posibil sa fie sarcina oprita in evolutie,

Iuli

acum 13 ani

Sa speram ca nu va fi cazul. Vei vedea peste cateva zile la urmatoarele analize. Iti tin pumnii!

Raisa Maria

acum 13 ani

Din cate stiu eu sarcina e considerata oprita din evolutie daca embrionul nu se dezvolta.sper sa fie totul bine.pupici :)