e vorba de sarcina?

Sarcina

Postata de cata25 cu 14 ani in urma.

Salutare la toata lumea. Puteti sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns? Prietenei mele trebuia sa-i vina ciclul de 3 saptamani si nu i-a venit. In schimb are dureri ingrozitoare pe sub burta si dureri de sani. Azi si-a facut un test de sarcina si a iesit ca e insarcinata. Ce ziceti? ar trebui sa credem in testul de sarcina? E insarcinata sau nu? Multumesc

Raspunsuri (10)

Adrienne

acum 14 ani

Mergeti la un cabinet de ginecologie......cel mai simplu si mai linistitor.....

Lenke

acum 14 ani

Si ar fi de mentionat ca testele ies exact dupa 7 zile de intarziere a menstrei + ca nu exista teste fals pozitive.

raluca

acum 14 ani

Buna Cata,

Cu siguranta prietena ta este insarcinata. Banuiesc ca nu a-ti folosit metode de contraceptie de nici un fel. Daca v-a merge la medic cu siguranta ii va spune acelasi lucru. Va doresc un bebe cat mai frumos si sanatos. Toate cele bune.

Citat:
Salutare la toata lumea. Puteti sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns? Prietenei mele trebuia sa-i vina ciclul de 3 saptamani si nu i-a venit. In schimb are dureri ingrozitoare pe sub burta si dureri de sani. Azi si-a facut un test de sarcina si a iesit ca e insarcinata. Ce ziceti? ar trebui sa credem in testul de sarcina? E insarcinata sau nu? Multumesc

cata25

acum 14 ani

Multumesc pentru raspunsuri. Am fost cu prietena mea ieri la un control ginecologic si raspunsul a fost pozitiv, ca este insarcinata. Acuma as avea o alta problema. Cine imi poate da niste sfaturi cum as putea s-o conving sa nu renunte la sarcina?

Adrienne

acum 14 ani

Discuta cu ea, afla care sunt motivele sau temerile,pentru care nu vrea sa duca aceasta sarcina. Daca-ti doresti cu adevarat acest copil, vei face absolut TOTUL pentru a o convige, indiferent ce motiv ar ridica si in primul rand ,cred ca-si doreste SIGURANTA. Multa bafta si sa aveti parte de un bebe minunat. Va vorbeste o persoana pentru care " a nu face avort " a fost un tel in viata. Am doi copii minunati......

Valeria11113522

acum 14 ani

Buna!
Mi-a intarziat ciclu de 10 zile. am facut deja cateva teste. ultimul l-am facut la 7 zile intarziere si nimic - negativ. Dar azi de exemplu ma dor sanii toata ziua, dar stari de greata... nici nu stiu daca ceea ce simt eu este greata... adica mi-e asa rau... dar nu vomit nimic...
Daca sunt insarcinata, e posibil sa am simptomele astea atat de repde? sau doar creierul imi joaca feste

nicoleta196113482

acum 14 ani

daca te dor sanii ori esti insarcinata ori trebuie sa-ti vina ciclul, nu te increde in testele de sarcina din farmacie mai indicat ar fi sa faci un test de urina (la un laborator costa in jur de 15 lei), in cazul in care nu esti insarcinata du-te la ginecolog sa-ti dea un tratament. bafta !!!

Valeria11113522

acum 14 ani

Nu e sarcina. am fost la doctor... probabil am racit la un ovul...intr-un fel ma bucur ca nu sunt insarcinata... dar intr-un altfel... totusi mi-as fi dorit un copilas:)

nana

acum 14 ani

poate ai racit la....ovare..

Utilizator11552813413

acum 5 ani

Buna o mica intrebare am facut un test de sarcina si a iesit usor pozitiv cel de al doilea test a fost negativ deci dupa cateva zile de cand am facut acele teste am inceput sa sangerez...ultima menstruatie a fost pe 13-02-19. Cum pot sa imi dau seama daca e ciclu sau sarcina? Sau poate fi ciclu peste sarcina