E sarcina extrauterina?

Sarcina

Postata de catalinnaandrei cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am o nelamurire..am fost azi la ginecolog pt ca in luna augusut nu mi-a venit CM,in iulie da,pe data potrivita.Eu de la sfarsitul lui iunie,inainte sa-mi vina,nu am mai avut alt contact sexual..la ecograf uteru era gol,fara sarcina,insa pe trompa dreapta s-a depistat ceva de 12 mm.urmeaza sa-mi fac testul de sange hcg,dar in cateva zile imi da raspunsul..se poate sa fie sarcina extrauterina?chiar daca ciclu mi-a venit in iulie,dupa ultimul contact sexual?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, este posibil sa fie o sarcina extrauterina. Nivelul HCG va stabili daca este vorba de o sarcina sau nu.
Este recomandat sa tineti legatura cu medicul ginecolog curant.

catalinnaandrei

acum 10 ani

Asta mi-a venit si ciclu menstrual,raspunsul la HCG tocmai luni il primesc ..e posibil sa nu am nimic,totusi?adica vreo sarcina?