E sarcină sau dereglare hormonală?

Sarcina

Postata de Utilizator11533254343 cu 5 ani in urma.

Bună, sunt confuză de ceva timp.
Ultimul contact sexual a fost în decembrie cu vreo 4 zile înainte de menstră (25dec-1ian), am avut ciclu normal, iar următoarea menstră, ce a întârziat o săptămână, am avut-o între 4 feb-9feb, însă a fost o cantitate mai mică. Mi-am notat următoarele simptome: oboseala excesivă, crampe în zona pelvină, presiune de asemenea şi urinez mai des, am avut insomnii, pofte şi balonări. Mi-am făcut un test de sarcină la sfârşitul menstruației şi a ieşit negativ. Să repet testul sau e o dereglare hormonală?

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Hormonii-si-tulburarile-endocrine/dereglarile-hormonale-simptome-si-afectiuni_7610