e posibila o sarcina dupa toate astea??

Sarcina

Postata de ionutgggi cu 9 ani in urma.

buna!!!
acum cateva zile am avut un contact sexual cu prietena,eram un ultima zi de ciclu a iei...ne-a luat putin valul pe amandoi si nu am mai tinut cont de asta...ejagularea a avut loc in exteriorul corpului...ne putem astepta la o sarcina???

Raspunsuri (3)

clausa

acum 9 ani

buna,am patit eu cu sotul doua valuri de genu si am doi baieti frumosi :D ideea e ca se zice ca daca nu ai avut contact demult nu te controlez chiar bine la ejaculare iar un strop e deajuns,mai e o ipoteza care zice ca din a 5 zi a ciclului menstrual poti ramane insarcinata desi nu prea cred,daca are menstruatia regulata eu am gandesc ca nu e,calculeaza cate ore a trecut de la contact..in primele 72 de ore poate lua acele doua pirule de la farmacie-asta doar pt siguranta voastra

ionutgggi

acum 9 ani

dar fara acest strop de care sunt foarte sigur ca nu a aparut este posibila sarcina??? noi acum stam in acest stres si aceste 72 de ore au trecut dar totusi rugamintea mea este sa imi spuneti cum se numesc aceste pirule
Va multumesc !!!

clausa

acum 9 ani

nu cred ca e sarcina,cele doua pastile se numesc postinor 2 is in jur la 45-50 lei cam asa dar ideea e ca atunci functioneaza in primele 72 de ore..una se ia dupa ce ai avut contact cu ejaculare si urmatoarea a doua zi,sa cititi prospectul