E posibil?

Sarcina

Postata de Mari.ane cu 10 ani in urma.

Pe 28 iunie,am avut un contact sexual neprotejat, folosind metopa p***atus interruptus,care stiu ca nu este intotdeauna eficienta. Pe 1 iulie,mi-a venit menstruatia,aceeasi cantitate si aceleasi caracteristici ca intotdeauna. In mod normal,ar fi trebuit sa imi vina pe data de 4 august. Intr-devar nu a trecut foarte mult dar imi cunosc foarte bine calendarul fostelor menstruatii si stiu ca niciodata nu a depasit numarul de 35 de zile. De atunci,de pe 28 iulie,nu am mai avut nici un contact sexual neprotejat,fiind singura data de care imi fac probleme. Am facut si un test de sarcina care a iesit negativ,sunt si foarte stresata si nu inteleg motivul intarzierii. Daca ati fost in cazuri asemanatoare sau aveti vreun sfat pentru mine,as fi bucuroasa sa-l aud..

Raspunsuri (1)

Jora

acum 10 ani

Zici ca alt contact sexual nu ai avut, dar dosinta de sex ai avut? Te-ai exitat in acest timp? Daca da, atunci asta poate fi o cauza a intarzierei ciclului. Mai fa un test de sarcina si daca iese negativ, stai linistita.