E posibil?

Sarcina

Postata de darya cu 14 ani in urma.

Buna . pe data de 27 iulie am avut un contact sexual neprotejat , de atunci menstruatia mi a venit la 26 de zile ca de obicei, insa luna asta trebuia sa mi vina pe 16 si a intarziat 2 zile. e posibil sa fiu insarcinata? (nu am semne ca as fi insarcinata , test nu am facut si de atunci nici relatii sexuale nu am mai avut)

Raspunsuri (3)

cristiana20133382

acum 14 ani

buna,ca sa scapi de 'stresul'asta fati un test de sarcina sau cel mai bine un control ginecologic si atunci vei sti sigur ce ai.sa auzim de bine

Sheila

acum 14 ani

O intarziere de cateva zile nu cred ca ar trebui sa te ingrijoreze, poate fi o raceala, o dereglare. Dupa 27 iulie ai mai avut contacte neprotejate? daca nu, chiar nu ai de ce sa-ti faci probleme, au trecut atatea luni in care menstruatia ti-a venit la timp

darya

acum 14 ani

Multumesc de sfaturi, mi am facut testul azi si e negativ