e posibil sa raman?

Sarcina

Postata de georgiz cu 12 ani in urma.

care ma poate ajuta ...menstruatia mi a venit pe data de 13-01-2012 iar eu am avut contact sexual cu sotul pe data de 15-02-2012 este posibil sa raman??ne dorim ff mult un bebe

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În urma unui contact sexual neprotejat există şanse ca femeia să rămână însărcinată în orice perioadă a lunii însă şanse mai mari apar dacă contactul sexual a avut loc în aşa-numită ˝perioada fertilă a femeii¨ (4-5 zile înaintea ovulaţiei şi 1-2 zile după acest proces al ovulaţiei care în cazul de exemplu al unui ciclu menstrual stabil de 28 de zile, apare în ziua a 14-a, considerând drept prima zi a ciclului, prima zi de menstruaţie)