e posibil sa raman insarcinata

Sarcina

Postata de membru253883 cu 10 ani in urma.

pe 1.11.2013 am facut sex cu prietenul meu sex ne protejat si chiar atunci terminasem menstruatia si de 2 saptamani am dureri de cap ameteli dureri si intepaturi la sanul drept si pofte dureri de spate si de burta si nu am greturi mam trezit intr-o dimineata si imi venea sa dau la rate sunt sintome de sarcina va rog ajutatima

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Riscul de a ramane insarcinata este destul de mic intrucat nu erati in perioada fertila.

GeorgianaR

acum 10 ani

Si totusi nu este imposibil.Ovulatia poate avea loc si mai devreme sau mai tarziu,sau chiar de doua ori.Asteapta sa vezi daca apare menstruatia,iar daca intarzie,fa un test la macar 4-5 zile de intarziere.