E posibil sa raman insarcinata?

Sarcina

Postata de Felicia Ana cu 10 ani in urma.

Am facut sex cu prietenul meu cu 7 zile inainte de ciclu,noi mereu o facem protejat,insa atunci cand am facut sex s-a rupt prezervativul, el si-a dat seama si a ejaculat afara,a pus mana repede pe penis inainte sa-si de-a drumul deci nu avea cum sa ma atinga nici o picatura ca s-a mai intamplat si lunile trecute!
nu stiu daca ar trebui sa;mi fac probleme prea mari,insa mie;mi vine ciclul regulat.. timp de 6-7 luni mi-a venit mereu pe 13,14,15,16 intre datile astea. astazi suntem in 16 si nu mi''a venit..

Raspunsuri (3)

Felicia Ana

acum 10 ani

tin sa mentionez ca era al2lea act sexual in aceeasi seara

GeorgianaR

acum 10 ani

In primul rand,schimbati marca prezervativelor sau acordati mai mult timp preludiului,un prezervativ se poate rupe daca vaginul este prea uscat si se forteaza.Apoi,daca tu esti sigura ca nici o picatura nu te-a atins,menstra poate intarzia din cauza unei dereglari hormonale,unei raceli(anexita) etc.Daca tot nu apare,fa-ti un test la macar 5-7 zile de intarziere,iar daca este negativ,consulta un medic pentru a depista cauza intarzierii.Sanatate!

Felicia Ana

acum 10 ani

mereu folosim durex..se presupun ca sunt cele mai bune :)) dar da..o sa acordam mai mult timp preludiului! azi am avut o sangerare mica..sper ca mi-a venit,insa am avut o sangerare mica dupaia absolut nimic!