E posibil sa fiu insarcinata?

Sarcina

Postata de Cristina336131357 cu 14 ani in urma.

Buna tuturor,

Ieri am facut dragoste cu iubitul meu si pana sa isi puna prezervativ (cum facem de obicei), s-a atins cu penisul de mine la exterior (si hai sa zic ca a si intrat un pic, dar la suprafata). Mentionez ca in varf avea un lichid transparent, lipicios (NU sperma). Eram la inceput, nu ejaculase deloc. Era excitat si mi-a spus sa stau linistita, ca nu am cum sa raman gravida de la lichidul ala. Astept un raspuns de la voi, ca poate ma mai linistesc un pic. Multumesc!

Raspunsuri (4)

me_symo

acum 14 ani

Linisteste-te pentru ca nu 99,9% nu esti insarcinata,nu ai qm mai ales daca zici ca nu era sperma.Eu nici nu ma protejez,adica fara sa ejaculeze in vagin si nu am ramas niciodata insarcinata si fac asa de mai bine de un 1 an,asa k nu ai dc sa iti faci griji.

olimpia84

acum 14 ani

lichidul transparent lipicios e lichid seminal care poate sa contina si spermatozoizi.sunt cazuri de sarcina la care au ramas insarcinate fara sa ejaculeze partenerul.tocmai cu ajutorul lichidului seminal.dar conteaza si cand e ovulatia si alte lucruri

cristina0606

acum 14 ani

in principiu nu ai cum sa fi insarcinata, se mai intampla dar rar, eu nu ma protejez,doar ejaculeaza in afara vaginului, fac lucrul asta de 2 ani si inca nu am ramas gravida, totul depinde de tine si de cat de usor ramai insarcinata. totusi lichidul acela contine sperma.

Corina

acum 7 ani

Buna seara as dori si eu un răspuns daca se poate sunt cam neliniştită as dori sa stiu daca se poate ramane insarcinata daca nu am facut sex doar am stat unu peste altu goi dar el avea ceva alb mai alunecos da nu era sperma si ma gândesc ca poate sa atins din greşeală de partea mea intima multumesc frumos!