e posibil sa fie sarcina?

Sarcina

Postata de ralu.steffy cu 13 ani in urma.

am menstruatia regulata la 28 de zile,ultima data a fost pe 25 martie2011.perioada fertila 4-9 aprilie. cu ziua de ovulatie 8...am avut contact sexual pe 4,6 si 9 apr.de 2-3 zile am o durere de cap usoara(mai mult o presiune)si simt si capul greu pe toata perioada zilei, am deasemeni si mici crampe sub buric,cu 3-4 cm mai jos.si vad ca la 6 zile de la ovulatie temperatura bazala e 37,3.nu trebuia sa scada?daca nu a scazut e o posibila sarcina?

Raspunsuri (2)

ralu.steffy

acum 13 ani

si am uitat sa precizez ultimele 2 nopti nu am putut dormi. am un somn agitat si ma trezesc de 3-4 ori pe noapte,adorm destul de greu inapoi pt ca ma simt agitata

Iuli

acum 13 ani

Nu exista simptome de sarcina clasice si in nici un caz atat de curand. Simptomele de sarcina apar in saptamanile 7-8 cel mai devreme, cand deja stiti d emult ca sunteti gravida. Ceea ce descrieti este fie din alte motive, fie autosugestie sau stres (deci psihologic). Puteti afla daca sunteti insarcinata facand un test la cel putin 3 saptamani de la contactul sexual sau 1 saptamana de intarziere si apoi se va repeta dupa cateva zile. De asemenea, puteti efectua un test de sange Beta Hcg care va arata si mai curand daca sunteti sau nu gravida. Alta modalitate de a afla nu exista.