E posibil sa fi ramas insarcinata atunci?

Sarcina

Postata de Utilizator11718660624 cu 2 luni in urma.

Buna. Pe 3 iunie am aflat ca sunt însărcinată. Eu am avut menstruația regulată pe 25 aprilie,iar in mai m-am angajat undeva unde munceam in frig,depuneam ff. mult efort fizic și mi-a venit iarăși pe 12 mai,dar inainte de asta,pe 11 mai am avut contact neprotejat fiind si la ovulație. E posibil sa fi ramas atunci chiar daca mi a venit a doua zi? A fost o menstruație mai sp***a in cantitate si cu o culoare mai diferita decat cea normală.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Este posibil sa fi ramas insarcinata atunci. Menstruatia pe care ati avut-o pe 12 mai, mai sp***a decat de obicei si cu o culoare diferita, poate fi de fapt o sangerare de implantare, adica sangele care se elimina atunci cand oul fecundat se fixeaza in mucoasa uterului.

Desi este mai putin probabila sarcina daca ati avut un contact sexual neprotejat cu o zi inainte de menstruatie, nu este imposibil.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/ciclul-menstrual-probleme-ce-pot-sa-apara_17618
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966

Utilizator11718660624

acum 2 luni

Mai slabă în cantitate****