e grav?

Sarcina

Postata de INA_ cu 13 ani in urma.

am si eu o problema. incerc sa raman din nou insarcinata dupa 2 sarcini pierdute si am facut analize pentru anticorpi citomegalovirus IgG si IgM. VALORILE sunt pt IgG 8.62, iar pentru IgM 0.406. nu MAI AM RABDARE PANA ajung la medicul meu sa le citeasca...Ma poate ajuta cineva? va roooggg.multumesc

Raspunsuri (1)

mariana

acum 13 ani

sunt o mama care a fost depistata cu listeria in timpul primului trimestru de sarcina si care a fost sfatuita de medicul ginecolog sa avorteze pe motiv ca in urma tratamentului fatul se poate naste surd sau handicapat.imi pare foarte rau ca nu am vorbit si cu alti medici si l-am crezut pe cuvant