E-coli

Sarcina

Postata de vasile343 cu 15 ani in urma.

am facut zilele trecute o urocultura la care a iesit ca am o infectie cu e-coli.as vrea sa stiu si eu cum se poate transmite?se poate lua de la toaleta?aceasta infectie poate sa apara si la barbati?

Raspunsuri (6)

GABRIELA89

acum 15 ani

dute la medic!!!!

vasile343

acum 15 ani

pai am fost la medic si fac si tratament...doar k ma interesa cum se poate lua aceasta infectie

johnny

acum 15 ani

Escherichia Coli este un bacil ce colonizeaza in mod normal uretra distala.Infectia cu E.coli poate apare in cazul unei imunodepresii(adica starea imuna a organismului este sp***a).Poate sa apara si la barbati,bineinteles.E.coli este cel mai frecevnt agent etiologic al infectiilor de tract urinar.Infectia se poate reliza prin oferirea de conditii pentru ca aceasta bacterie(care colonizeaza in mod normal uretra) sa devina patogena si anume:lezarea mucoasei uretrei,reflux vezico-uretral,compresiune uretrala datorita unui uter gravid.Exista mai multe cauze ale acestei infectii.Cel mai bine ar fi sa te prezinti la un medic pentru ca el stie mai bine.;)

manuela f

acum 9 ani

A incercat cineva tratamentul cu d-mannose si asparagus? am citit in foarte multe locuri pe internet ca este bun , insa m-ar ajuta cateva pareri in plus.Va multumesc!

veronica

acum 9 ani

escherichia coli odata activat mai poate fi convins sa ,,stea cuminte" doar prin infometare.Cum?simplu:NU MAI CONSUMA LAPTE DE ORIGINE ANIMALA NICI DERIVATELE LUI:IAURT,BRANZA,SMANTANA.Escherichia coli este prezent in scaunele diareice la vaci!Alege lapte vegetal din soia,migdale,caju.
12samburi migdale sau caju crude intr-o cana cu apa calda la blender in care adaugi un praf sare,o lingurita miere,banana sau alta aroma.Vei INVATA noile gusturi treptat si vei descoperi beneficiile in multe aspecte ale sanatatii.
Sursa acestei informatii:MEDICUL DE FAMILIE AL UNEI PRIETENE DIN GERMANIA.DUMNEZEU SA-I DEA SANATATE,eu am suferit 5ani,11luni,dar am scapat

Elle

acum 7 ani

Nu mai consum lapte de un an. Azi am aflat ca am infectie cu e-coli. Qed!