durerui abdominale

Sarcina

Postata de anna_26 cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Am o mare nelamurire si anume, pe data de 20 luna aceasta trebuia sa-mi vina cm, nu mi-a venit, am facut un test in ziua aceea si a iesit pozitiv, am mai facut unul si astazi, a iesit la fel. Sunt foarte bucuroasa fiindca imi doresc mult aceasta sarcina dar este normal sa mai am dureri de burta ca cele premenstruale? ( sunt dureri usoare, din cand in cand) daca ma poate ajta cineva. multumesc!

Raspunsuri (2)

GeorgianaR

acum 10 ani

Eu stiu ca este normal sa ai dureri usoare,asemanatoare celor de la menstuatie in prima parte a sarcinii.Doar daca devin puternice si nu cedeaza la No spa sau la repaus ar trebui sa te ingrijorezi.Medicii recomanda No spa de 10 mg,daca nu ma insel,dar cel mai bine ar fi sa mergi la un prim control,iar medicul va stii ce sa-ti recomande.

anna_26

acum 10 ani

MUltumesc mult oentru raspuns, am fost ieri fiindca nu am mai rezistat de nerabdare si bebe momentan este bine, e micut are doar 5 saptamani, si mi-a prescris, elevit, acid folic si utrogestan 3 capsule pe zi fiindca am un mic hematom..sper sa trecem cu bine, mai mergem pe 30 ianuare ca sa.l putem vedea si pe bebe! :)