dureri la inceputul sarcinii

Sarcina

Postata de danutza.. cu 13 ani in urma.

buna seara. am si eu o intrebare: este normal sa te doara burta si mijlocul la 5 saptamani de sarcina? eu am programare la ginecolog tocmai joi si durerea nu-mi da pace decat daca stau in pat. credeti ca exista riscul unui avort spontan? mentionez ca sangerari nu am de nici un fel. v-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati raspunde pentru ca incep sa ma sperii foarte tare, va multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Carpe Diem

acum 13 ani

Suna ginecologul si du-te azi la control, pana ajungi la medic stai in pat si nu fa efort de loc. In primul trimestru de sarcina si eu m-am confruntat cu durerile de care vrb : dureri de burta si de spate in zona mijlocului, am mers imediat la medic si mi s-a spus : IMINENTA DE AVORT. Am primit tratament : duphaston si no-spa, pe tot parcusrul trimestrului 1 si n-am avut voie sa fac deloc efort.

Andra

acum 13 ani

draga danutza eu la toate cele 3 sarcini am avut dureri mari de burta de la inceput pana-n luna a 5 a fara sa am absolut nici o problema.Acum depinde de organism.poti merge la medic spre linistea ta.Pana atunci sa nu faci absolut nici un efort .Sarcina usoara

danutza..

acum 13 ani

va multumesc foarte mult pentru raspunsuri. am fost la doctor dar tot nu m-am calmat, mi-a facut ecografie si s-a vazut bebe foarte putin pt ca e foarte mic, m-a consultat si mi-a zs ca am colul inchis, dar nu m-a linistit in legatura cu durerile, mi-a spus doar sa iau no-spa si sa stau numai in pat, si luni merg iar pentru analize. deci nu-mi ramane de facut decat sa sper si sa ma rog la dumnezeu ca bebelusul meu sa fie bine.

lulu

acum 10 ani

"DUMNEZEU"se scrie cu d MAAAAAAREEEEEEEEE,SAU ESTI ANALFABETA??