Dureri de uter

Sarcina

Postata de erika_maria cu 13 ani in urma.

Buna seara!Ma numesc Teodora si am 26 de ani.In luna aprilie a acestui an mi-a venit ciclul in ziua 22,lunile mai,iunie si iulie ziua 9.Nu am mai intretinut relatii sexuale de la sfarsitul lunii aprilie.A fost un contact sexual neprotejat.De vreo trei saptamani simt dureri destul de mari in zona uterului,colul uterin,scurgeri destul de ambundente si foarte multa miscare.Ma simt ca si cum as fi insarcinata,drept pentru care am si facut 3 teste de sarcina care au iesit negative.Locuiesc in strainatate si azi medicul de familie m-a trimis la spitalul de urgente pentru analize.Mi-au gasit o infectie urinara.Am facut o proba de urina,sange si o radiografie.Dupa ce amm ajuns acasa m-am asezat in pat cu fata in sus si am incercat sa observ daca se mai produce miscarea pe care o simt.Totul a ramas neschimbat.durere de uter,se misca ceva in uter,se face o umflatura in partea dreapta langa buric,apoi se misca,simt destula presiune in uter,nu pot purta pantalon starns in talie.Ce poate fii si de ce nu s-a vazut la radiografie?Ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Daca ai fi fost gravida, ar fi iesit pe test de atunci de 100 de ori. Deci cel mai probabil nu esti. Ca sa fii sigura, poti face un test Beta HCg (un test de sarcina cu sange, nu cu urina). Acela este 100% sigur. Ai facut radiografie sau ecografie? Parerea mea este ca fie ai gaze sau meteorism (intestine), fie o anexita sau o infectie de acest gen, fie este totul in capul tau. Exista si sarcina psihica, sa stii. Daca analizele ies toate bune, atunci poti sta linistita si sa iti scoti totul din cap.
Sanatate!

jalal

acum 10 ani

buna! am o mica intrebare si va rog sa-mi spuneti daca este normal sa ai o testicula mai mare decat cealalta? multumesc astept raspuns!

billa

acum 10 ani

este foarte normal.